Success is Never Accidental

SnA Danışmanlık, ABD’nin ilk 100 listesinde

August 2016

Analitik konusunda uzman Türk markası SnA Danışmanlık, global 100 big data çözüm sağlayıcıları listesine girdi. Binlerce firmanın değerlendirildiği listede ilk 100’e girmeyi başaran SnA, kurumların topladığı büyük veriden değer üretmelerini sağlayan analitik çözümler sunuyor.


100 Most Promising Big Data Solution Providers 2016

July 2016

“It’s a delightful experience to announce SnA Consulting as one of the 100 Most Promising BigData Solution Providers 2016 for helping clients in maximizing their data assets as well as the business impact of their IT investments,” said Jeevan George, Managing Editor of CIOReview.


Perakendede Veri Kullanımına Türkiye ve Dünyadan Örnekler

November 2014

Pek çok süpermarket zincirinin müşterilerin davranışlarını önceden tahmin eden algoritmalar geliştirdiğini görüyoruz. Bu algoritmaların temelinde ise demografik ve sadakat kartı kullanım verisinden belirlenen alışveriş alışkanlıklarının bilgileri bulunuyor.


Bankacılıkta Metin Madenciliği ve Sosyal Medya Analizi Yükselişte

September 2014

Bankacılık sektörü, büyük verinin ana kullanım alanlarından birisi olan müşteri analizine en çok yatırım yapan sektör. Büyük veri uygulamaları bankacılık süreçlerinin iyileştirilmesinde de kullanılıyor.


Analistler için Geniş Bir Dünya

July 2014

Veriyi toplayan değil, ihtiyaca göre değerlendirebilenler fayda sağlayabiliyor. Burada da bir grup öne çıkıyor: Analistler. SnA Consulting’in kurucusu Ömer Nadirler, veriye yönelik genel yaklaşımı, kendi öyküsünü ve bölge ülkelere açılma stratejilerini anlattı.